Kniha návštěv

Datum: 13.12.2009

Vložil: Šárka Tomášková

Titulek: Tip na výlet

Připojuji zajímavé tipy na výlet.
První je spíše pro Motýlky, ale jistě pro ně bude silným zážitkem. Zažila jsem to a věřte, že děti byly unešené.

https://www.imaxpraha.cz/InformaceProSkoly.asp

Grandiozní projekt, který s námi ještě dlouho pobude. Stojí to za to a líbí se jak velkým tak maláčům.

Hezké zážitky
https://www.kralovstvi-zeleznic.cz/

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2009

Vložil: věra džadoňová

Titulek: stravovani

Prohlédla jsem jidelníček na celý týden.Děti mají denně ovoce,zeleninu,mléčné výrobky nebo mléko.Vývary do polévek se dělají z masa a né z masoxu,zelenina v polévce je čerstvá né mražená. Mají v něm zařazeny ryby,luštěniny,rýži a knedlíky houskové se dělají jednou za týden.(myslím si ,že kvůli tomu obézní nebudou). Souhlasím s tímto jídelníčkem a jsem spokojena. Za 22,-Kč denně, které platíme je péče o zdravou stravu dětí dostačující a vyhovující odpovídající hygienickým předpisům.Vůbec mi nevadí, když jednou za čas jede moje dítě na celodenní výlet, udělat mu svačinu doma.Řešení zákazu vjezdu pro auta neschvaluji, je špatné a ve svém důsledku ohrožuje děti. Myslím si , že peníze se mohli raději využit na vybavení kuchyně, kde stále vaří ve smaltovaných hrncích, ve kterých se vařilo ještě za nás. Též režon na přihřívání jídla, terý je z hliníku měl být vyměněn za nerez. Toto si myslím, že je důležitější.A na závěr, moje dítě nechodí ze školky stresované a žádnou psychickou újmu také nemá.

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2009

Vložil: Jana Pravdomluvná

Titulek: pohled normálníma očima

Vše je způsobeno nepřízpůsobením se chodu školy vedoucí učitelkou MŠ. Je třeba s tím něco udělat. Není možné tolerovat takovou politiku.

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2009

Vložil: Barbora Ištvániková

Titulek: Re: pohled normálníma očima

Super příjmení, ale pokud se nestydíte za názor, pak proč nepoužít pravé jméno? Váš příspěvek by měl asi hned jinou váhu...Navíc nemůžu souhlasit, myslím, že škola by se měla přizpůsobit dětem a jejich potřebám, jak těm v mateřské škole, tak těm v základní škole...

Odpovědět

—————

Datum: 13.12.2009

Vložil: Katka Kleinertová

Titulek: Re: pohled normálníma očima

Co tím chcete říct paní Pravdomluvná? Mohla byste mi prosím upřesnit o jaké nepřizpůsobení jde? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2009

Vložil: Marcela Steinzová, vedoucí učitelka MŠ

Titulek: Chválit ano, kritika ne!

Vážení rodiče,
chtěla bych reagovat na příspěvek – Chválit ano, kritika ne! Dotyčný (nevím, proč se nepodepsal) zde zmiňuje slovo „cenzura“. Vůbec nešlo o cenzuru. Tyto webové stránky vznikly jako pojítko mezi školkou a rodiči, hlavně těmi, kteří nechodí do MŠ denně /děti vodí sourozenec nebo jiná pověřená osoba/. Šlo nám o Vaši plnou informovanost o dění ve školce. To, že byla zřízena sekce Napište nám a Kniha návštěv přece předpokládá, že se ozvou jak ti spokojení tak i ti, kteří mají kritické připomínky či jiný názor. Mrzí mě jen, že nejsou adresované nám učitelkám, mně nebo ředitelce školy. Nikdo by se na nikoho nezlobil.
Vím, že to Hanča Štruplová myslela dobře, je jednou z nás (učitelka MŠ toho času na mateřské dovolené). Ale sama se vám omluvila za to, že slíbila něco, co nelze z pohledu Školského zákona tak úplně splnit. Byla jí dána důvěra od rodičů žáků základní školy a ti předpokládají, že bude zastupovat právě je.
Dočetla jsem se na webových stránkách jiných mateřských škol, že si rodiče zakládají jakési sdružení, někde mají zvolené své zástupce a pravidelně se scházejí s učitelkami, ředitelkou. Diskutují nejen o tom co je pálí, ale např. plánují a vymýšlejí akce pro děti, výlety. Zamyslete se nad tím, popřemýšlejte. Vaše názory nám nejsou lhostejné, kritika se přijímá, ale pojďme se o nich bavit na úrovni rodiče a vedení školy. O všech připomínkách, které se objevily na tomto webu, jsme s paní ředitelkou dlouho diskutovaly, hledaly možnosti a u některých jsme řešení našly. Paní ředitelka se od té doby snaží domluvit schůzku s Vámi a panem starostou. Informace naleznete na www.zslibechov.cz.
Já věřím, že se komunikace mezi námi zlepší a my se budeme snažit na vaše připomínky včas reagovat.

Marcela Steinzová

Odpovědět

—————

Datum: 06.12.2009

Vložil: Marcela Steinzová

Titulek: plánovaná schůzka rodičů

Vyjádření ředitelky školy k situaci ohledně plánované schůzky rodičů, ředitelky školy a zřizovatele naleznete na oficiálních webových stránkách ZŠ a MŠ Liběchov: www.zslibechov.cz, v sekci Mateřská škola

Odpovědět

—————

Datum: 06.12.2009

Vložil: Šárka Tomášková

Titulek: Kde se bere ta zloba a nenávist?

Po přečtení všech zde umístěných diskuzí mě napadá jen jedna otázka. Kde se bere ta zloba a nenávist. Proč si neustále vedení školy jen obhajuje své činy a nesnaží se ani trošku naslouchat, měnit a vycházet vstříc. Mrzí mě, že místo řešení návrhů ze stran rodičů se nustále musíme potýkat s nevolí.
Chtěla bych moc poděkovat panu Starostovi za jeho práci. Ve škole je po letech vidět jeho snažení a rekonstrukce, které proběhli, škole "sluší". Bohužel však neustále narážíme na lidský faktor. Se strany zřizovatele hodnotím kladně kroky, které přímo souvisí s financováním. Mezilidské vztahy ale řešeny nejsou. Jsou přehlíženy a dovoluji si říci, že před nimi zřizovatel straká hlavu do písku. Vím, je to těžké uspokojit všechny strany. Bohužel však nedochází k diskuzím a snaze hledání společného řešení.
V předešlých letech jsme (mluvím za rodiče žáků v mateřince) hodně bojovali za odvolání tehdejší paní ředitelky s vidinou toho, že se "něco" zlepší. Všechny nás to stálo hodně úsilí. Toto vyšlo vniveč. Řekla bych dokonce, že se vztahy ve směru k rodičům zhoršili. Doufám, že to nejdůležitější za co jsme v loňském roce bojovali, a tedy udržení si našeho perfektniho pedagogického sboru v mateřince a zlepšení spolupráce ředitel - zřizovatel - pedagogický sbor školky se alespoň podařilo a ovzduší uvnitř se zlepšilo.
Prosby rodičů se minimálně 3 roky (čas kdy můj Ondřej navštěvuje školku) točí stále o kolo jedněch a těch stejných věcí.
1. Jídelna
a) skladba jídelníčku
b) docházka na odpolední svačiny
c) svačiny na školní výlety
2. Okolí školy
a) stav dětského hřiště
b) zanedbaný stav okolí školy
c) bezbariérový přístup pro maminky s dětmi
d) a nyní nám přibylo i parkování a zakázaný vjezd do areálu


Jídelna a její neochota hýbe celou školou
Od doby nastoupení nové paní vedoucí do školní jídelny jsem nabyla dojmu, že jakákoliv prosba je brána jako kritika její práce. Ani jednou se neměla snahu zamyslet nad tím co dělá a jak to dělá. Jídelníček se nám hodně změnil ano. Bohužel však jen na papíře.
- Většina jídel je stále dělána z polotovarů.
- Naše prosebné volání o občasné pečení je bráno jako přítěž.
- Lenost zaměstnanců a snaha dětem vyjít vstříc je do nebe volající.
Naprosto souhlasím s paní Tauer ve všem co uvedla. A prosím. Apeluji na Vaši inteligenci paní vedoucí školní jídelny, zkuste se zamyslet jak by naše prosby šly uskutečnit. Všechno jde když se chce. Není to otázka peněz ani toho, že jsme sloučeni se školou. Zkuste popřemýšlet a přestat se ježit. Zkuste se oprostit od toho, že napadáme Vaši osobu. Nejde nám totiž o Vás. Jde nám o naše děti!!! Snažíme se Vás již dva roky poprosit o snahu, nehodnotíme Vaši osobu ani práci. Toť vše.
Prosíme Vás o:
- méně polotovarů, více domácí stravy
- více barevnosti a lepší skladbu jídelníčku čítající cerálie, zeleninu, ovoce, mléčné výrobky a nějaké to pečení
- vraťte nám prosím odpolední svačiny zpět
- neberte nás a naše děti jako otravný hmyz
- zkuste vařit tak chutně jako doma

Okolí školy aneb co kdybyste jste sem vůbec nechodili
Budu se opakovat, ale již "pár let prosíme" o alespoň oplocení dětského hřiště. O stavu prolízaček nemluvě. Celkově vzhled okolo školy je velmi neutěšený. Estetično se u nás nepěstuje. Pritom je to opět jen o snaze mít okolo sebe krásně a potazmo o lenosti. Přitom pár rukou ve škole máme, že? Stejně tak i zlepšit přístup maminkám do školy je jen o chuti do práce.
Zákazy a opatření to je způsob jakým chceme jít dětem příkladem. Jen do toho. Oplocení jediného místa, kde jsme všichni (škola i skolka) měli možnost bezpečně vysadit své ratolesti a poslat je do školního života vzniklo z jakého důvodu? Proč??? Opakovala bych se, paní Tauer to vystihla přesně. Přečtěte si její názor. I já bych chtěla vědět kdo jmenovitě o tomto rozhodl, důvody, které k tomuto "opatření" vedly a kdo to zaplatil. Je mi Vás opravdu líto.
Nezbývá mi jen dodat, že mi zůstává z jednání a vystupování vedení školy a jejího přístupu k rodičům a potažmo i dětem nepříjemná pachuť. Bojovali jsme tvrdě za odvolání dřívějšího vedení a uděláme to znovu pokud to bude nutné. Mrzí mě, že nechcete hledat společnou řeč a na vše nám odpovídáte paní ředitelko rezolutním ne. Vše sliby jsou plané a činy jsou přesně opačné. Jste tu pro nás, placená z našich peněz. Vaše práce je posláním a věřím, že ji děláte dobře. Pojdte prosím společně najít cestu k diskuzím a řešení žádostí ze stran rodičů. Oprostěte se od pocitu osobních útoků a nehledejte za vším kritiku. Nám jde opravdu jen o blahu našich děti a nikoliv o Vaši osobu. Stále je a bude co zlepšovat. Stačí jen chtít dívat se objektivně a věcně řešit nastalé prosby.

Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 06.12.2009

Vložil: Šárka Tomášková

Titulek: Cenzura

Pro všechny, kteří se zajímáte o chod naší školy a školky, jež jste neměli možnost (díky rychlému nařízení o jejich smazání) přečíst si všechny příspěvky, které tady v dřívějšku proběhli, je tady opět zvěřejňuji.

Dobrý den, paní Štruplová, jsem opravdu ráda, že je konečně ve Školské radě zástupce rodičů. Budu Vám držet palce, protože to rozhodně nebudete mít jednoduché. Máte pravdu, že školka je opravdu výborná po pedagogické stránce (to je čistě můj názor), ale všude jinde se dá spoustu věcí ještě zlepšovat například okolí a strava.
Na poslední schůzce s paní ředitelkou nám bylo řečeno, že obnova dětského hřiště by byla drahá, proto mě velmi překvapila "ta věc" co se vybudovala kolem trávníku vedle školy. Zajímalo by mě kolik tato záležitost stála a kdo - jmenovitě rozhodl, něco takového preferovat před například obnovením dětského parku. Tam ta bezpečnost dětí je velmi namístě! Další otázka směřuje zřejmě na vedoucí jídelny. Dočetla jsem se, že děti mají 11. prosince výlet a že budou obědvat ve školce. Takže děti ráno pojedou na výlet a budou se vracet na oběd? Kolik z toho výletu asi stihnou? To je opravdu takový problém, udělat dětem svačinu s sebou?!!!! Nemohu se zbavit dojmu neochoty spolupracovat, chuť něco vylepšit, hlavně co se týče stravování. Kolik let se to již někteří rodiče snaží změnit? A bez výsledku, popravdě je to dost frustrující. Přeci práce s dětmi je poslání a nebo je to v liběchovské základní škole jinak? Děkuji za odpověďDovolte mi zveřejnit ještě jeden příspěvek. Tento mail obdržela paní ředitelka ZŠ Liběchov ing. Drahomíra Slánská a starosta Josef Ulman. Psala jsem jej začátkem března 2009, do dnešního dne nepřišla žádná reakce!!!
----------------------------------------
Zdravím Vás, paní ředitelko a pane starosto.

Chtěla jsem se tímto mailem oficiálně připojit k maminkám,
které jsou nespokojené se stravováním v MŠ v Liběchově. Kvalita
a také způsob (docházka na oběd či svačiny přes chodbu téměř
celé školy) je podle mého názoru zcela nedostačující až
alarmující. Z psychologické stránky, chození kolem dětských
šaten, navozuje u nejmenších dětí pocit odchodu domů, který se
nekoná a proto u některých vzniká stres!!!
Nepochybuji o kvalitách MŠ po pedagogické stránce, proto jsem tam
své dítě umístila, ale co se týče stravování a výběru
jídelníčku, jsem velice zklamaná! Nemusím přeci uvádět, dnes
již všeobecné pravdy, ohledně důležitosti výběru jídel,
který má vliv na vývoj jak fyzické tak mentální kondice dětí.
Chápu, že jste limitováni různými faktory, bezesporu tím nejdůležitějším jsou finance, ale i kvalita jídla není moc
valná.
Má dcera je vychovávána ke stravovacím návykům, kde hlavní
zastoupení mají zelenina a ovoce. Prosím, čekám Vaši pomoc mi
tento nastavený standart udržet, hlavně v době, kdy je velkým
problémem obezita dětí (tedy minimálně omezit knedlíky a smažená jídla!).
Věřím, že v zájmu nás všech je zvyšovat úroveň života
našich dětí a proto Vás prosím a zároveň čekám rychlé
řešení tohoto problému. Dále věřím tomu, že zkvalitněním
stravování dětí by se zvýšil kredit liběchovské mateřské
školky.

Děkuji a s pozdravem

MgA. Monika Tauer

Ještě pár slov na závěr. Je velmi nešťastné, že je školka součástí školy. Je cítit, že je tam tzv. "trpěná". To je hlavně apel na zřizovatele školy! Bohužel, základní škola v Liběchově má i tu smůlu, že vedení, jak předešlé tak i nynější není schopno nic řešit jinak než represemi. A argumentace, že nejsou peníze je směšná, když vidíte například "řetízkový plot". Nebyla by cedule se zákazem levnější s tím, že peníze mohly být využity přímo pro děti!!! Jak dlouho už se řeší čí spíše neřeší kauza kolem stravování?! Jeden z výsledků je opět to, že se děti musí vracet z výletů, protože se jim nemůže jídlo zabalit s sebou!!! Vaše řešení, paní ředitelko, očekávám, že zakážete dětem jezdit na výlety a to jen proto, že pracovní kolektiv kolem stravování je neschopen nejen dobře vařit, ale to i zabalit! Paní ředitelko, věčnými zákazy vše nevyřešíte, a prosím apeluji na Vás, zamyslete se už konečně nad tím! Jestliže nejste schopna problémy řešit jinak, pak zřejmě nejste osoba na pravém místě a to, prosím, platí i na pana starostu, který všem jen slibuje, ale bez žádného výsledku!!! To není dobrá vizitka před volbama.
Budu doufat, že se nad touto mou připomínkou někdo trochu zamyslí.
Děkuji a s pozdravem

Odpovědět

—————

Datum: 03.12.2009

Vložil: xxxxx

Titulek: Chválit ano, kritika ne !

Pokud se ptáte, kam se poděli příspěvky mezi datem 15.10. a 2.12., tak vězte, že museli být smazány. Dokud totiž vaše příspěvky byly pochvalné, tak byly vpořádku, kritika, zdá se, se v žádném případě nepřipouští. Termíny jako demokracie a svoboda slova se v této organizaci příliš nepěstují. Cenzura tu už přece byla, ale nebylo to snad v jiném režimu?

Odpovědět

—————