Kniha návštěv

Datum: 07.12.2009

Vložil: Marcela Steinzová, vedoucí učitelka MŠ

Titulek: Chválit ano, kritika ne!

Vážení rodiče,
chtěla bych reagovat na příspěvek – Chválit ano, kritika ne! Dotyčný (nevím, proč se nepodepsal) zde zmiňuje slovo „cenzura“. Vůbec nešlo o cenzuru. Tyto webové stránky vznikly jako pojítko mezi školkou a rodiči, hlavně těmi, kteří nechodí do MŠ denně /děti vodí sourozenec nebo jiná pověřená osoba/. Šlo nám o Vaši plnou informovanost o dění ve školce. To, že byla zřízena sekce Napište nám a Kniha návštěv přece předpokládá, že se ozvou jak ti spokojení tak i ti, kteří mají kritické připomínky či jiný názor. Mrzí mě jen, že nejsou adresované nám učitelkám, mně nebo ředitelce školy. Nikdo by se na nikoho nezlobil.
Vím, že to Hanča Štruplová myslela dobře, je jednou z nás (učitelka MŠ toho času na mateřské dovolené). Ale sama se vám omluvila za to, že slíbila něco, co nelze z pohledu Školského zákona tak úplně splnit. Byla jí dána důvěra od rodičů žáků základní školy a ti předpokládají, že bude zastupovat právě je.
Dočetla jsem se na webových stránkách jiných mateřských škol, že si rodiče zakládají jakési sdružení, někde mají zvolené své zástupce a pravidelně se scházejí s učitelkami, ředitelkou. Diskutují nejen o tom co je pálí, ale např. plánují a vymýšlejí akce pro děti, výlety. Zamyslete se nad tím, popřemýšlejte. Vaše názory nám nejsou lhostejné, kritika se přijímá, ale pojďme se o nich bavit na úrovni rodiče a vedení školy. O všech připomínkách, které se objevily na tomto webu, jsme s paní ředitelkou dlouho diskutovaly, hledaly možnosti a u některých jsme řešení našly. Paní ředitelka se od té doby snaží domluvit schůzku s Vámi a panem starostou. Informace naleznete na www.zslibechov.cz.
Já věřím, že se komunikace mezi námi zlepší a my se budeme snažit na vaše připomínky včas reagovat.

Marcela Steinzová





Zpět na diskuzi