Kniha návštěv

Datum: 06.12.2009

Vložil: Šárka Tomášková

Titulek: Cenzura

Pro všechny, kteří se zajímáte o chod naší školy a školky, jež jste neměli možnost (díky rychlému nařízení o jejich smazání) přečíst si všechny příspěvky, které tady v dřívějšku proběhli, je tady opět zvěřejňuji.

Dobrý den, paní Štruplová, jsem opravdu ráda, že je konečně ve Školské radě zástupce rodičů. Budu Vám držet palce, protože to rozhodně nebudete mít jednoduché. Máte pravdu, že školka je opravdu výborná po pedagogické stránce (to je čistě můj názor), ale všude jinde se dá spoustu věcí ještě zlepšovat například okolí a strava.
Na poslední schůzce s paní ředitelkou nám bylo řečeno, že obnova dětského hřiště by byla drahá, proto mě velmi překvapila "ta věc" co se vybudovala kolem trávníku vedle školy. Zajímalo by mě kolik tato záležitost stála a kdo - jmenovitě rozhodl, něco takového preferovat před například obnovením dětského parku. Tam ta bezpečnost dětí je velmi namístě! Další otázka směřuje zřejmě na vedoucí jídelny. Dočetla jsem se, že děti mají 11. prosince výlet a že budou obědvat ve školce. Takže děti ráno pojedou na výlet a budou se vracet na oběd? Kolik z toho výletu asi stihnou? To je opravdu takový problém, udělat dětem svačinu s sebou?!!!! Nemohu se zbavit dojmu neochoty spolupracovat, chuť něco vylepšit, hlavně co se týče stravování. Kolik let se to již někteří rodiče snaží změnit? A bez výsledku, popravdě je to dost frustrující. Přeci práce s dětmi je poslání a nebo je to v liběchovské základní škole jinak? Děkuji za odpověď







Dovolte mi zveřejnit ještě jeden příspěvek. Tento mail obdržela paní ředitelka ZŠ Liběchov ing. Drahomíra Slánská a starosta Josef Ulman. Psala jsem jej začátkem března 2009, do dnešního dne nepřišla žádná reakce!!!
----------------------------------------
Zdravím Vás, paní ředitelko a pane starosto.

Chtěla jsem se tímto mailem oficiálně připojit k maminkám,
které jsou nespokojené se stravováním v MŠ v Liběchově. Kvalita
a také způsob (docházka na oběd či svačiny přes chodbu téměř
celé školy) je podle mého názoru zcela nedostačující až
alarmující. Z psychologické stránky, chození kolem dětských
šaten, navozuje u nejmenších dětí pocit odchodu domů, který se
nekoná a proto u některých vzniká stres!!!
Nepochybuji o kvalitách MŠ po pedagogické stránce, proto jsem tam
své dítě umístila, ale co se týče stravování a výběru
jídelníčku, jsem velice zklamaná! Nemusím přeci uvádět, dnes
již všeobecné pravdy, ohledně důležitosti výběru jídel,
který má vliv na vývoj jak fyzické tak mentální kondice dětí.
Chápu, že jste limitováni různými faktory, bezesporu tím nejdůležitějším jsou finance, ale i kvalita jídla není moc
valná.
Má dcera je vychovávána ke stravovacím návykům, kde hlavní
zastoupení mají zelenina a ovoce. Prosím, čekám Vaši pomoc mi
tento nastavený standart udržet, hlavně v době, kdy je velkým
problémem obezita dětí (tedy minimálně omezit knedlíky a smažená jídla!).
Věřím, že v zájmu nás všech je zvyšovat úroveň života
našich dětí a proto Vás prosím a zároveň čekám rychlé
řešení tohoto problému. Dále věřím tomu, že zkvalitněním
stravování dětí by se zvýšil kredit liběchovské mateřské
školky.

Děkuji a s pozdravem

MgA. Monika Tauer

Ještě pár slov na závěr. Je velmi nešťastné, že je školka součástí školy. Je cítit, že je tam tzv. "trpěná". To je hlavně apel na zřizovatele školy! Bohužel, základní škola v Liběchově má i tu smůlu, že vedení, jak předešlé tak i nynější není schopno nic řešit jinak než represemi. A argumentace, že nejsou peníze je směšná, když vidíte například "řetízkový plot". Nebyla by cedule se zákazem levnější s tím, že peníze mohly být využity přímo pro děti!!! Jak dlouho už se řeší čí spíše neřeší kauza kolem stravování?! Jeden z výsledků je opět to, že se děti musí vracet z výletů, protože se jim nemůže jídlo zabalit s sebou!!! Vaše řešení, paní ředitelko, očekávám, že zakážete dětem jezdit na výlety a to jen proto, že pracovní kolektiv kolem stravování je neschopen nejen dobře vařit, ale to i zabalit! Paní ředitelko, věčnými zákazy vše nevyřešíte, a prosím apeluji na Vás, zamyslete se už konečně nad tím! Jestliže nejste schopna problémy řešit jinak, pak zřejmě nejste osoba na pravém místě a to, prosím, platí i na pana starostu, který všem jen slibuje, ale bez žádného výsledku!!! To není dobrá vizitka před volbama.
Budu doufat, že se nad touto mou připomínkou někdo trochu zamyslí.
Děkuji a s pozdravem





Zpět na diskuzi